Organizátoři Jeseník

Okresní hospodářská komora Jeseník

Rádi bychom Vám představili jednoho z organizátorů Burzy práce v Jeseníku, kterým je Okresní hospodářská komora Jeseník. Hlavním cílem Hospodářské komory na Burze práce a vzdělání je především zkvalitnění a posílení základního vztahu mezi žáky, studenty a  firmami.

Prvořadou činností Hospodářské komory je hájit zájmy podnikatelů a živnostníků. Mnozí se mohou ptát, co konkrétně tato činnost obnáší? Jedná se především o poskytování pravidelného legislativního a právního servisu, včetně zasílání aktuálních informací. Dále pořádání vzdělávacích seminářů, workshopů, konferencí a zahraničních podnikatelských misí. Prostřednictvím hospodářské komory je možno se připojit do připomínkování zákonů v souvislosti se zahraničním obchodem, průmyslovým podnikáním, obchodem na území České republiky. Hospodářská komora poskytuje  elektronický právní systémem (PES – PRÁVNÍ ELEKTRONICKY SYSTÉM). Tento systém vyhledá veškeré zákonné povinnosti podnikatele, či živnostníka dle oborů, ve všech oblastech živnostenského zákona v úplném znění a díky němu může podnikatel jednoduše sledovat a uspořádat své zákonné povinnosti dle aktuální situace, čímž se může ochránit před možnými pokutami a sankcemi. Hospodářská komora zprostředkovává projekty pro Jesenický okres s možností získání dotací z EU.

 

Úřad práce

Úřad práce ČR – KoP Jeseník

Dalším z rovnocenných organizátorů Burzy práce v Jeseníku je Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště Jeseník. Úřad práce plní povinnosti v oblasti zprostředkování zaměstnání, evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti, vyplácení nepojistných sociálních dávek apod.

Víte, že Úřad práce ČR není jen pro uchazeče či zájemce o zaměstnání, ale stará se také o žáky základních, středních, vysokých škol a samotnou veřejnost? Úřad práce díky svým pracovníkům na oddělení poradenství zajišťuje přednášky určené pro žáky devátých tříd základních škol a jejich volbu dalšího povolání. Dále se jedná o přednášky pro budoucí absolventy středních škol, které čeká maturitní zkouška  a chtějí jít dále studovat,  nebo se vrhnou do pracovního života. V neposlední řadě  se jedná o přednáškové akce a školení pro samotnou veřejnost, která potřebuje poradit se změnou svého povolání, nebo má zájem o rekvalifikaci.

Na organizaci Burzy práce a vzdělání v Jeseníku se za Úřad práce ČR – KoP Jeseník podílí oddělení poradenství a dalšího vzdělávání s oddělením Trhu práce. Samotní zaměstnanci Vám budou po celou dobu během konání Burzy práce a vzdělání k dispozici.


Střední průmyslová škola Jeseník

„ Střední průmyslová škola Jeseník (tzv. eMko) je technicky orientovanou školou připravující žáky ve studijních a učebních oborech. Končit maturitní zkouškou lze ve studijních oborech Strojírenství, Stavebnictví a Informační technologie. Výuční list získávají absolventi oborů Strojní mechanik, Obráběč kovů, Zedník, Instalatér a Elektrikář. Šikovní učni mohou pokračovat ve 2letém nástavbovém studiu Provozní techniky zakončeném maturitou.

Žáci eMka jezdí na odborné zahraniční stáže do Anglie a Irska. V roce 2019 získala škola 1. místo v ČR za projekt odborného vzdělávání Erasmus+. V roce 2020 si eMko pořídilo novou jazykovou učebnu a realizovalo vnitřní konektivitu školy. V nejbližší době plánuje nákup RC modelů, robotických hraček a dronů.

eMko není jenom škola, má i celou řadu jiných aktivit, přijďte se přesvědčit!“